Olimpia SOLO w półfinale Pucharu Polski na szczeblu...

Olimpia SOLO w półfinale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola!!!

1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola

środa 14 października 2015 r. godz. 15.00

OLIMPIA SOLO PYSZNICA - STAL II STALOWA WOLA 5:2 po dogrywce

po 90 minutach 2:2

Olimpia: Michalak, Dybka, Skiba, Szwedo, Urbanik, Gilar, Bajgierowicz ('110 Zawół), Kozłowski, Tabaka, Sobiło, Tofil ('80 Błażejowicz K. II)

W  1/4 rundzie Finału Pucharu Polski Olimpia Solo Pysznica podejmowała na własnym boisku zespół Stali II Stalowa Wola. Nasi zawodnicy przystępowali do spotkania z wielką wolą walki i chęci rewanżu za porażkę odniesioną w lidze w Stalowej Woli. Zgodnie z tradycją mecze pucharowe jednak mają swoją własną dramaturgię, a sam awans do następnej rundy wyzwala dodatkowe pokłady siły i ambicji do walki na boisku. Tak również było w Pysznicy. Mecz pucharowy ze Stalą można śmiało określić jako "festiwal strzelecki Krystiana Tabaki", albo jako "mecz niewykorzystanych szans", czy "powrót do przeszłości", gdy wracamy pamięcią do meczu pucharowego w Kłyżowie.

więcej w rozwinięciu...

Zespół Stali występujący w mocno - juniorskim składzie w I połowie zaprezentował dojrzały futbol, koncentrując się na dokładnym rozgrywaniu akcji, czy długim utrzymywaniu się przy piłce. Widoczne było to w szczególności w początkowej fazie gry, kiedy nasz zespół zmuszony był do wyprowadzania ataków głównie w formie kontrataków. Rozgrywanie akcji w środkowej części boiska przez Stal zaowocowało strzeleniem już w 10 minucie przepięknej bramki, z praktycznie 30 metrów od bramki. Olimpia odpowiedziała bramką już po 5 minutach równie przepięknym strzałem z woleja przez Tabakę z lewego narożnika pola karnego, który rozpoczął swój festiwal strzelecki w tym meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Druga połowa już w zdecydowanej większości należała do zespołu Olimpii. W 50 minucie silny strzał Sobiły broni bramkarz Stali, natomiast w 70 minucie nieczysto w piłkę trafia Tofil i jego strzał z około 5 metrów broni bramkarz. W 72 minucie ponownie Sobiło, lecz obok bramki. Olimpia przeważa, stara się prowadzić grę, często rozpoczynając akcję skrzydłami. Dopiero w 82 minucie Olimpia zdobywa drugą bramkę, po dalekiej wrzutce Sobiły, podanie przecina Tabaka, uprzedzając bramkarza, 2:1 dla Olimpii. Po stracie bramki do odrabiania strat ruszyli ofiarnie zawodnicy Stali, i kiedy wydawało się, że sędzia zakończy spotkanie, w doliczonym czasie niepilnowany napastnik w polu karnym gości, głową zdobywa bramkę na 2:2, po którym sędzia kończy grę w regulaminowym czasie. Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna jest dogrywka, w której nasi zawodnicy udowadniają wyższą dojrzałość, kondycyjne przygotowanie i większe doświadczenie od młodych zawodników Stali. W 95 minucie po wolnym na K.Błażejowiczu II w polu karnym, rzut karny na bramkę zamienia Tabaka, strzelając już 3 bramkę w tym spotkaniu. W 105 minucie gry Tabaka zdobywa swoją czwartą bramkę, po precyzyjnym dośrodkowaniu Sobiły w pole karne. Piątą bramkę dla Olimpii zdobywa Gilar wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem.

W ten sposób Olimpia SOLO Pysznica awansuje do Półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Stalowa Wola. Przeciwnikiem w meczu półfinałowym będzie drużyna Jezioraka Chwałowice.