Jeziorak Chwa³owice - OLIMPIA SOLO PYSZNICA 1:4

• autor: khkierownik, 2016-08-30 11:01

Jeziorak Chwa³owice - Olimpia SOLO Pysznica 1:4 (1:1)

bramki: O¿óg k, : Bajgierowicz, Sobi³o x 2, Tur

Olimpia:Wêglarz, Dybka,B³azejowicz, Socha,B±k, Pawlik (46 Uberman), Tur, Bajgierowicz, Szwedo, Sobi³o, Tofil(89 Pilch)

Zwyciêstwo odnie¶li równie¿ nasi juniorzy z Jeziorakiem Chwa³owice 1:0,po bramce Trawiñskiego broni±c pierwszej pozycji w lidze!

Mecze z Jeziorakiem zawsze dla naszego zespo³u by³y ciê¿kie. W poprzedniej rundzie przegrali¶my u nich i przegrali¶my w pucharze.

wiêcej w rozwiniêciu...

Mecz móg³ siê rozpocz±æ dla nas bardzo korzystnie, bowiem ju¿ w 2 minucie wyprowadzamy gro¼n± kontrê, lecz Sobi³o strzela prosto w bramkarza. W 6 minucie ponownie atakuje Sobi³o, oddaje silny strza³, który odbija bramkarz i pi³kê wybijaj± obroñcy. W 15 minucie na ³adny strza³ zza 16-tki decyduje siê Bajgierowicz, pi³ka minimalnie obok bramki. Nasz zespó³ stara siê zdominowaæ przeciwnika w ¶rodkowej czê¶ci, natomiast gospodarze ustawiaj± siê mocno defensywnie, staraj±c siê wyprowadzaæ gro¼ne kontry. Ponadto gra Jezioraka opiera siê g³ównie na d³ugich przerzutach do napastników, którzy walcz± praktycznie o ka¿da pi³kê. Taka sytuacja mia³a miejsce w 20 minucie, kiedy do gro¼nej sytuacji dochodzi napastnik Chwa³owic po d³ugim podaniu, przed utrat± bramki ratuje nas bramkarz, dobrze graj±cy w tym meczu. W 40 minucie d³ugim prostopad³ym podaniem B±k uruchamia Bajgierowicza, który nie marnuje sytuacji, strzelaj±c obok bramkarza 0:1. Niestety rado¶æ nasza nie trwa d³ugo, bowiem w nastêpnej akcji B±k w¶lizgiem fauluje napastnika w polu karnym, a O¼óg wykorzystuje karnego 1:1.

W II po³owie gra przypomina³a bardziej grê podwórkow±, wiele strat, niecelnych podañ z jednej i drugiej strony. Niestety drug± po³owê lepiej zaczynaj± gospodarze, dochodz±c coraz czê¶ciej do gro¼nych sytuacji. W 65 minucie Jeziorak mia³ doskona³± sytuacjê, zawodnicy wychodzili z kontr± i przewag± 5 na 3 zawodników, lecz zabrak³o dok³adnego ostatniego podania. Podobnie w akcji w 74', w doskona³ej sytuacji strza³ napastnika Jezioraka broni nasz bramkarz. Zdecydowanie niekorzystna niemoc naszych zawodników odwraca siê w akcji kolejnej w 75',  po piêknej kontrze, podaniu Tura, na prowadzenie wychodzimy po dryblingu i precyzyjnym strzale ze skrzyd³a Sobi³y. Nasi zawodnicy ³api± wiatr w ¿agle, w 77' Sobi³o po piêknym strzale równie¿ ze skrzyd³a podwy¿sza na 3:1 (po przed³u¿eniu d³ugiej pi³ki przez Tofila). W doliczonym czasie Olimpia podwy¿sza na 4:1, strza³ Bajgierowicza odbija bramkarz, na dobitkê g³ow± Tura nie ma ju¿ szans obrony. Olimpia kontroluje mecz do koñca i nie wypuszcza korzystnego wyniku. Trzeba jednak oddaæ gospodarzom, i¿ w okresie od 46 do 70 minuty mieli swoje szanse, które gdyby zosta³y wykorzystane, mecz móg³by potoczyæ siê inaczej. Naszym zawodnikom nale¿± siê jednak brawa za 3 punkty przywiezione z bardzo trudnego terenu. W Chwa³owicach punkty straci jeszcze niejedna dru¿yna.