Olimpia SOLO Pysznica - Sokół Kamień 4:1 (3:1)

Bramki dla Olimpi: Szado Artur, Kamil Błażejowicz, Wojciech Sobiło x2

Bramka Kamień: Socha Łukasz

Skład Olimpii: Michalak Kamil, Dybka Kamil (ż), Słonina Paweł, Błażejowicz Kamil, Dziura Albert '46 Trójniak Mateusz '90 Michał Zawół, Maślach Wojciech, Kozłowski Adrian, Bajgierowicz Łukasz'75 Mariusz Szwedo, Sobiło Wojciech, Szado Artur (ż) 80' Michał Uberman, Tofil Grzegorz

Majówka 2016 dla Olimpii.

Zawodnicy po bardzo dobrym występie w Gorzycach, meczem z Sokołem Kamień potwierdzili formę "zwycięską". Już w 5 minucie strzałem głową w dogodnej sytuacji Olimpię na prowadzenie wyprowadza Artur Szado strzałem głową z pola karnego. Olimpia w I połowie starała się prowadzić grę. Ze strony gości mocno szarpał Metenka Nazar, jego szybkie rajdy prawą stroną były dużym utrudnieniem dla naszej obrony. Jednak jego osamotnione ataki w większości kończyły się wybijaniem piłki przez naszych obrońców. W 10' minucie po precyzyjnej wrzutce wynik meczu podwyższa Kamil Błażejowicz po strzale głową z pola karnego. Sokół w 15 minucie zdobywa bramkę kontaktową, po strzale praktycznie z pola bramkowego Sochy Łukasza. Sokół stara się wyrównać, lecz strzały napastników gości w większości lądują obok bramki, lub nad bramką. W 20 minucie na 3:1 Olimpię wyprowadza Sobiło po doskonałym dryblingu w polu karnym. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 3:1 dla naszego zespołu.

W drugiej połowie stroną częściej atakującą jest Kamień, starający się odwrócić losy meczu. W 48' sędzia po zagraniu ręką w polu karnym przez naszego zawodnika dyktuje rzut karny dla drużyny gości. Jednak Bartosz Horajecki przenosi piłkę nad bramką, wynik 3:1 nadal dla naszej drużyny. Sokół próbuje doprowadzić do remisu, lecz większość strzałów oddawanych na bramkę nie trafia w światło bramki, lub jest wybijanych przez naszych zawodników. W 70 minucie z rzutu wolnego bliscy strzelenia bramki byli zawodnicy gości, lecz dobrą obroną popisał się nasz bramkarz, wybijając piłkę za bramkę. W 91 minucie losy spotkania przesądza Wojciech Sobiło, zdobywając czwartą bramkę dla Olimpii i swoją drugą w tym spotkaniu.

Cieszą 3 punkty w 3 meczu bez porażki. Brawo Olimpia, a za tydzień już Derby z LZS Żdziary...